Śmierć cz.7

Jeden z najtrudniejszych etapów drogi. Trudności zaczynają się piętrzyć już nie tylko na zewnątrz. Bohaterka odczuwa w swoim wnętrzu, że już nie ma tyle siły co wcześniej. Niby pozbyła się przekonań, które więziły ją w lęku i samotności, ale oto słyszy nowe, jakby mocniejsze. Wydawało Ci się, że jesteś taka mocna? Spróbuj poradzić sobie teraz! Nie masz nikogo, wszystkich odrzuciłaś! Wydaje się, że wszystko stracone, zaczyna brakować sił i nadziei. Co więcej, nie widać drogi, którą mogłaby podążyć. Bohaterka próbuje się chronić, ale sytuacja przerasta jej możliwości.

Jedyną możliwością jest poddanie się, zaprzestanie walki. I tak na prawdę to jest kolejnym krokiem na jej drodze. Odpuszczenie kontroli, pozwolenie, aby życie poniosło bohaterkę tam, gdzie ma się znaleźć. Im bardziej będzie się broniła przed tym krokiem, im bardziej będzie próbowała się chronić starymi metodami, tym dłużej zajmie jej podjęcie tej najważniejszej decyzji. Ona musi jednak zapaść, ponieważ bez oddania kontroli, fałszywego poczucia sprawczości nie będzie w stanie poznać swojej prawdziwej siły.

Do tego poznania dojdzie jednak wówczas, gdy wypuści z rąk fałszywą siłę i uzna swoją niemoc, kruchość istnienia i wnętrze pełne sprzeczności.

Ten element podróży ma uświadomić bohaterce jaka jest jej prawdziwa natura. Poddając się widzi osobę pełną siły i słabości. Widzi, że ma wiele zalet, ale też wiele wad, nie jest doskonała. Widzi swoją walkę wewnętrzną i to ją przeraża, bo na co dzień była przyzwyczajona do innego obrazu siebie. W tym momencie dochodzą do głosu myśli, których nie spodziewałaby się usłyszeć w sobie, a jednak są one jej częścią. Bohaterka doświadcza sił rodzących i niszczących życie, już nie musi przed sobą udawać, że tak nie jest. A jednak bardzo trudno przyjąć jej tą prawdę, będzie potrzebowała wsparcia, które nadchodzi.

Czas pustki i osamotnienia nie jest końcem podróży. Bohaterka często nie wie, że właśnie rodzi się do nowego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *