Powrót do świata cz.10

Bohaterka przeszła swoją największą próbę i powraca do świata widząc go na nowo. Ogień wewnętrznego bólu był najlepszym nauczycielem, przy którym zobaczyła czym jest życie i jaką ma wartość. Doświadczyła na własnej skórze najważniejszej prawdy, że w swojej najgłębszej istocie była, jest i będzie zawsze kochana i akceptowana.

Ból, który pochodził ze zranień i dysfunkcyjnych sposobów radzenia sobie z rzeczywistością był nauczycielem nowego sposobu patrzenia na życie. W trakcie wędrówki ból ten zamienia się w mądrość dzięki której bohaterka jest w stanie na nowo połączyć się z życiem, które w niej płynie i z życiem w ogóle.

Naturalnym efektem transformacji bohaterki jest jej wewnętrzna wolność. Przede wszystkim jest wolna w swoim wyborze przeżywania trudnych emocji i przyjmowania siebie nawet, gdy czuje się najbardziej przegrana. Podróż nauczyła ją, że to właśnie wtedy potrzebuje najwięcej miłości i zrozumienia, nie odrzucenia. Wielokrotne upadki i powstawanie pokazały jej jak ma dbać o siebie i co tak naprawdę jest najważniejsze. Pokazały jej jak ważne jest uparte trwanie przy sobie i odkrywanie tego, co było zakryte iluzjami. Nauczyła się wybierać miłość, akceptację i połączenie zamiast rywalizacji i odrzucenia. Nauczyła się, że bycie słabą i niedoskonałą nie jest powodem wstydu i hańby. Teraz widzi siebie bardziej prawdziwą, nie musi udawać kogoś kim nie jest, aby zdobyć uznanie.

Nadszedł czas, aby weszła ponownie w świat z tą prawdą, którą odczytuje w swoim sercu. Świat potrzebuje prawdy, którą bohaterka niesie w sobie. Do tej pory uznawała potrzebę ukrywania swojego głosu w obawie przed odrzuceniem. Przebyta podróż umocniła w niej przekonanie, że tak naprawdę odrzucała siebie tkwiąc w starych schematach. Teraz widzi jasno, że jej nowe przekonania nie zawiodą innych, wręcz przeciwnie, będą dla nich darem na ich własnej drodze.

Bohaterka idzie w świat wyposażona w nowe umiejętności, nowe przekonania, oraz tym co najważniejsze: znając i posiadając siebie przy równoczesnym byciu dla innych.

Jej podróż nie kończy się w tym miejscu, to początek czegoś większego, pełniejszego. Wchodzi w nowe wyzwania, które odkryją kolejne warstwy iluzji i bólu, ale bohaterka tym razem już będzie wiedziała w jakim celu pojawiają się na kolejnych etapach jej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *